SZKOLENIE – PSYCHOTERAPIA ZABURZEŃ ZWIĄZANYCH ZA STRESEM TRAUMATYCZNYM
Praca psychoterapeutyczna zaburzeń związanych ze stresem traumatycznym, w tym z traumą wojenną, to nie tylko praca nad objawami PTSD, ale to złożony i często długotrwały proces wymagający uwzględnienia czynników osobowościowych i zasobów psychospołecznych. Trauma może ukrywać się pod różnymi maskami. Udział w szkoleniu pomoże zrozumieć, z jakimi przeszkodami można spotkać się w pracy psychoterapeutycznej zaburzeń związanych ze stresem traumatycznym, w tym w sposób szczególny z egzystencjalnym wymiarem traumy wojenne i jakie mamy możliwości i formy pomocy psychologicznej. Odwołamy się do interwencji krótko i długoterminowych poprzez pryzmat własnych doświadczeń zdobytych w trakcie wieloletniej praktyki Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego. Prześledzimy charakterystyczne etapy pojawiające się w procesie terapeutycznym oraz charakterystyczne wyzwania i trudności, a następnie omówimy procesy wewnętrzne towarzyszące pracy terapeutycznej. Zakres szkolenia jest szczególnie przydatny dla psychologów i lekarzy psychiatrów, którzy w swojej praktyce klinicznej mają do czynienia z żołnierzami powracającymi z misji wojennych ze względu na lokalizację miejsca praktyki (rejon, w którym jest dużo jednostek wojskowych) lub będą mieli w przyszłości. Uczestnicy szkolenia zostaną wyposażeni w wiedzę jak pracować nad objawami traumy wojennej i podtrzymywaniem zmian.
Uwaga: warunkiem uczestnictwa jest odbyte szkolenie „Zapobieganie skutkom traumy wojennej”, realizowane we wcześniejszych latach przez KPiSB lub aktualne szkolenie „Diagnozy zaburzeń związanych ze stresem traumatycznym”.
Szkolenie zakończy się otrzymaniem oficjalnego zaświadczenia potwierdzającego odbycie szkolenia „Psychoterapia zaburzeń związanych ze stresem traumatycznym” prowadzonego przez KPiSB CSK MON WIM.
Termin: 21.10.2016
Forma: zajęcia mają charakter warsztatowo-wykładowy.
Godziny trwania warsztatu: 8 godzin, zajęcia odbywają się w godzinach 9.00 – 17.00.
Cena: 490 zł.
Minimalna liczba uczestników w grupie 12 osób, maksymalna liczba osób 16.
Szkolenie adresowane jest do psychologów i lekarzy psychiatrów.